Bodza Tea Mire Jó – Bodza Megfázás Ellen | Az Emésztési Zavarokat Is Kezeli

Tuesday, 09-Nov-21 00:41:30 UTC

Hogy érzi magát? Országos eredmény megtekintése >> Kirobbanó formában van? Válassza ki a lelki- és testi állapotához illő emojit és nézze meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat! Milyen most a lelkiállapota? Letargikus vagyok Kissé magam alatt vagyok Kiegyensúlyozott vagyok Jókedvű vagyok Majd kiugrom a bőrömből Hogy érzi most magát fizikailag? Teljesen hulla vagyok Voltam már jobban is Átlagos formában vagyok Jól vagyok Kirobbanó formában vagyok Legjobban: Legrosszabbul: Napi tipp: Legyen fontos az érintés! Az érintés különösképpen az ölelés oxitocint, azaz boldogsághormont szabadít fel a szervezetünkben, éppen ezért csökkenti a stresszt és pozitív hatással van a lélekre és az immunrendszerre is. További cikkek Kapcsoldó és aktuális cikkek Szóljon hozzá Ön is és olvassa el mások hozzászólásait

Youtube

Thuja c30 mire jó

Reviews

  1. Vajon hányan tudják, hogy mire van hatással a bodza? Elmondjuk…+Nagymamáink bodzaszörp receptje, ami egyben gyógyszer is
  2. Bodza tea mire jó pictures
  3. Fekete bodza virag tea mire jo

Fűben fában orvosság_ bodza_hársfa - Quiz

A fekete bodza virágzatából évszázadok óta készítenek szörpöt és teát. A növény rengeteg jótékony hatással bír, még akkor is, ha kiszárítjuk. Mutatunk öt random tényt a bodzateáról, köztük azt is, hogyan érdemes fogyasztani: 1. Betegségek ellen A bodzatea jó immunerősítő. Fogyasztása elsősorban megfázás idején ajánlott. Gyulladáscsökkentő hatással bír, nagyanyáink a mentatea mellett ezt adták nekünk akkor, ha köhögtünk, vagy fájt a torkunk. 2. Fogyókúra idején sem rossz A bodzateának vízhajtó, és enyhe hashajtó hatása is van, ezért fogyókúra idején is érdemes fogyasztani. Serkenti a bélműködést, és gyorsítja a zsírok lebontását. 3. Borogatásként is használható A bodzatea nem csak az immunrendszerre van jó hatással, hanem a bőrünkre is. Antibakteriális és gyulladás gátló hatása van, ezért nyugtatja a bőrt. A bodzateás borogatás tehető bőrkipirosodásra, vagy kiütésekre. Előfordulhat azonban, hogy allergiásak vagyunk a bodza virágára, ilyenkor semmi esetre se használjuk a bőrünkön. 4. Nem mindegy, hogy készítjük A többi gyógynövény hez hasonlóan a bodzánál sem mindegy, hogyan főzünk belőle teát.

In chicago

A betakarítás csak szépidőben kell, hogy történjen, mikor már felszáradt a harmat, óvatosan ollóval az elágazások kezdeténél kell a virágernyőket lecsípni. A virágernyőket erős napon kell szárítani - így megtartja a virág a szép fehér-krém színét -, a virágaival felfele fordítva, vékony rétegben, letakarva. Az így előállított termék aromás, jó illatú, íés finom lesz. A bodza gyógyhatásai Erős izzasztó hatású ezért lázcsillapításra használják. A bodza virága ezen kívül még vízhajtó, hashajtó, vértisztító és köhögéscsillapító. Gyenge alkoholos kivonatban még idegcsillapítóként is használják. Külsőleg használva pedig fertőtlenítő hatású. A bodza felhasználása Megfázásnál, torokgyulladásnál, köhögés ellen, és általában légzőszervi megbetegedésekkor, javallott. Vízhajtó hatása miatt ajánlatos a reumában, a vese és húgyhólyag betegségekben szenvedőknek fogyasztani. A bodza virága növeli a tejelválasztást a szoptatós mamáknál. Vízhajtó hatása miatt az elhízásban szenvedőknél is eredményes a fogyasztása.

Mire is jó a masszázs valójában?

Virágjához hasonlóan, a bodza bogyója is kiváló hashajtó, megszünteti a makacs szorulást, enyhíti a krónikus bélgyulladás és az IBS kellemetlen tüneteit. Leve a méregtelenítő kúrát végzőknek, valamint a fogyókúrázóknak is ajánlott, mivel szabályozza és serkenti a bélműködést, rendszeressé és alapossá teszi az ürítést, gyorsítja a zsírok lebontását. A bodzalé vagy tea jó szolgálatot tehet fejfájás, migrén, ideggyulladások, valamint nyugtatóként, a stressz és az álmatlanság kezelésében. A bodzavirágszörp szintén segíti a fogyást, ugyanis elveszi az éhségérzetet. A bodza háncsával (a kéreg alatti rész) összekeverve a bogyók ráadásul vízhajtó hatással bírnak, serkentik a vesék és a húgyhólyag működését, idegi fájdalmakra, szívritmuszavarra, köszvényre, valamint hólyagbántalmakra is gyógyírt jelent. Összetört és gézbe rakott levelei az aranyér, míg az ecetes és sós levélpép a fogtályog kezelésére alkalmazható. A német Justus-Liebig-Universität Gießen kutatóinak elsőként sikerült tudományosan igazolni a bodza termésének antimikrobiális tulajdonságait.